Asocijacija novinara Srbije (ANS) navela je da su portal i televizija N1 svjesno lansirali monstruoznu laž, optuživši Tatjanu Drobnjak iz MUP-a Crne Gore da je učestvovala u brutalnom hapšenju u Beogradu i zatražila odgovornost zbog širenja neistina.

„Bez ijednog dokaza, bez elementarne provjere, bez prava na odgovor – N1 je još jednom pokazao da ne poštuje nijedno pravilo profesije”, navedeno je u saopštenju. Dodaje se da to nije novinarski propust, „već smišljen, zlonamjeran napad na čast i dostojanstvo jedne žene, časne službenice, koja sa snimkom nema nikakve veze”.

ANS navodi da je riječ o medijskom zlostavljanju i zahtijeva hitno i javno izvinjenje Tatjani Drobnjak, povlačenje lažnog snimka i teksta i odgovornost Boža Prelevića i urednika N1 zbog širenja brutalnih neistina.

U saopštenju se ocenjuje da je N1 izgubio svaki kredibilitet i da više nije riječ o informisanju, već o progonu.

N1 je juče objavio izjavu advokata Boža Prelevića u kojoj on tvrdi da se na snimku hapšenja ispred Pravnog fakulteta u Beogradu vidi policajka Tanja Drobnjak, koja je, kako je naveo, bila visoki pripadnik policije Crne Gore, gdje je, kako on tvrdi, optužena za pronevjere prilikom nabavke kamera i za uništavanje dokaznog materijala u vezi sa neregularnostima izbora u toj zemlji.

Tatjana Drobnjak je demantovala sve navode Prelevića, navodeći da ima 65 godina i da je „cijeli radni vijek posvetila službi i institucijama države Crne Gore”, prenosi Tanjug.

(Tanjug)

Tagovi