Arsenal prekinuo seriju Sutjeske

0

Fudbaleri Sutjeske imali su priliku da se eventualnim trijumfom nad Arsenalom približe vodećem dvojcu 1. CFL, Budućnosti i Dečiću, na samo dva boda. Međutim, Tivćani su nanijeli Nikšićanima prvi poraz od dolaska Miljana Radovića na klupu – 1:0 (0:0).

Igrači sa stadiona kraj Bistrice došli su na primorje u seriji od devet vezanih mečeva bez poraza. Međutim, u parku su stvorili samo jednu izglednu priliku, i to već u 5. minutu, kada je Vuk Striković sa desetak metara šutirao tik pored stative, tako da nisu zaslužili da se u 30. kolu ravnopravno uključe u šampionsku trku.

Mršav je bio i učinak Tivćana tokom prvih 45. minuta. Nespretan udarac Argentinca Lukasa Araje, na asistenciju njegovog zemljaka Hulijana Montenegra, te udarac Damjana Mugoše sa distance, koji je bio lak plijen za Vladana Giljena, bilo je sve od domaćih.

Nakon odmora su izabranici Milije Savovića krenuli odlučnije ka protivničkom golu.

Ognjen Obradović je u 52. minutu šutirao glavom, činilo se u prvi mah previsoko, ali je lopta dobila neobičnu putanju i Giljen je morao da interveniše.

Trenutak odluke viđen je u 59. minutu.

Aleksa Ćetkoivć je odnio loptu ispred Srđana Krstovića, uposlio Iliju Tučević na lijevoj strani, bivši igrač Sutjeske šitirao, Giljen odbio loptu, ali je na pravom mjestu bio Araja i poslao je u mrežu.

Pokušali su gosti brzo da odgovore. Darko Bulatović je centrirao, a pokušaj Dušana Vukovića glavom završio visoko preko prečke.

Isti igrač je ostavio svoje drugove na cjedilu u 71. minutu, kada je neoprezno, otvorenim stopalom, startovao na Irfana Šahmana i zaradio direktan crveni karton.

Ne bi sudija Miloš Bošković pogriješio ni da je puz u svlačionu prije vremena pokazao Marku Simiću u 79. minutu, kada je bivši crnogorski reprezentativac visoko podigao nogu i zakačio Jovana Mirkovića.

Dva minuta ranije Araja je drugim golom mogao da nokautira Nikšićane. Mugoša je “lansirao” Argentinca u prazan prostor, Giljen je ipak iz tog duela izašao kao pobjednik.

U drugom minutu sudijske nadoknade vremena se i Maraš našao u izglednoj prilici – neometan je šutirao u čuvara mreže Sutjeske.

Dobro je zatvorio bliži ugao Giljen i prilikom udarca Korta u 96. minutu, što je bilo poslendje uzbuđenje na meču, pa je tek četvrti duel Arsenala i Sutjeske u tekućoj sezoni završen pobjedom nekog tima, poslije tri remija (2:2, 1:1 i 1:1).