Andrej Rubljov prvi finalista Mastersa u Monte Karlu!

0

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u finale Mastersa u Monte Karlu nakon što je bio bolji od Amerikanca Tejlora Frica posle preokreta u tri seta – 5:7, 6:1, 6:3.

Prvi set bio je prilično tesan, viđeno je mnogo brejkova, Rubljov je već u prvom gemu uzeo servis sjajnom serveru Fricu, ali je potom tri puta izgubio svoj početni udarac i na taj način je Amerikanac dobio prvi set rezultatom 7:5.

Ključni je bio brejk pri rezultatu 5:5 i taj gem je Rus izgubio prilično lako. To sve kao da je naljutilo Rubljova koji je u drugom setu pregazio protivnika.

Sve je počelo brejkom, kao i u prvom setu, samo što je sada Rus odigrao mnogo zrelije i sigurnije na servisu i rezultatom 6:1 izborio treći.

U trećem setu, meč je prekinut pri rezultatu 3:2 za Rubljova (bez brejka), a razlog je bila kiša. Posle pauze koja je trajala više od sat i po vremena, igrači su se vratili na teren, a Rus kao da više nije želio da se zadržava.

Odmah je napravio brejk i odlijepio se na 5:2, zatim propustio tri meč lopte, ali je na svoj servis ipak ovjerio prolaz u finale gdje ga čeka bolji iz duela Janika Sinera i Holgera Runea koji igraju nešto kasnije.