Ajntraht se ne šali: Uzeo bod Lajpcigu i pogurao Bajern

0

U derbi susretu 25. kola nemačke Bundeslige, fudbaleri Lajpciga remizirali su kod kuće sa Ajntrahtom 1:1.

Domaćin je nešto bolje otvorio meč i prvi zaprijetio preko Klajverta, nakon toga poništen je gol Orbana zbog ofsajda, da bi potom usledio odgovor na drugoj strani kada Hasebe nije uspeo da ozbiljnije ugrozi Gulašija u finišu prvog poluvremena.

Nastavak susreta doneo je više uzbuđenja, ali i – golove.

Već u prvom napadu Forsberg je pokupio „otpadak“ posle šuta Klajverta i sproveo loptu iza leđa Trapa.

Uslijedila je nešto bolja igra Ajntrahta koji je izgradio lijepu akciju u 61. minutu koju je golom krunisao Daiči Kamada.

Čitav meč za svoju ekipu odigrao je Filip Kostić, dok je Luka Jović po ulasku u igru imao sjajnu priliku kada je loptu poslao pored lijeve stative.

Posle svega viđenog, „bikovi“ su imali nešto veću inicijativu, međutim remi je na kraju ipak pravedan ishod.