Prošle noći je u Njujorku, odlukom Gradskog vijeća, dodijeljeno specijalno priznanje – počasni građanin, dr Dritanu Abazoviću, koje su propisali David M. Carr (Bruklin), Kamillah M. Hanks (Staten Island), Christopher Marte (Menheten), Frank Morano (Staten Island), Justin Sanchez (Bronx) i Phil Wong (Queens).
U sjedištu njujorškog parlamentarizma 23. juna održana je svečana ceremonija u čast državnosti Crne Gore, a pored gradskih zvaničnika, prisustvovali su i predstavnici brojne dijaspore, njihova udruženja i istaknuti pojedinci.
“Cijeli svoj javni angažman podredio sam građenju mostova saradnje i zbližavanju ljudi različitih identiteta, naroda i država. Danas, kada Crna Gora u Gradskoj vijećnici Njujorka, jednog od najznačajnijih gradova na svijetu, obilježava svoj Dan državanosti, stigla je potvrda da zalaganje za prave vrijednosti nije uzaludno”, istakao je Abazović tim povodom.
On je naveo da je ponosan na Crnu Goru, njena dostignuća ali i na naše sjajne ljude koji žive ovdje i čine da se ime naše države pominje sa posebnim pijetetom.
“Neka vječno gori baklja na Kipu slobode u ime svih dobrih ljudi koji žele mir i prosperitet, ali i koji staju u odbranu pravde, univerzalnih vrijednosti i društva jednakih šansi!”, zaključio je Abazović uz poruku da ,,može Crna Gora.

Zasluzeno.Da nije bilo Dtitana,jos bi bio na vlasti DPS.Samo to sto je uradio,a i Temeljni ugovor,pa dosta.Podrska za njega,uvijekk.
Ne glupirajte se!!!
Kakve ima veze vladanje DPS i temeljni ugovor sa dodjelom “ počasni građanin Njujorka“ a i to su odradili lobisti da to dodijeli ko zna ko??? Iz neke prevedeno na naše mjesne zajednice , jer čime je to Dritan zadužio Njujork?
Kada bi se tako dodjeljivala priznanja pola planete bi bili počasni građani.