Prije dva dana FMP je objavio da je novi igrač kluba Nikola Topić koji je za klub iz Železnika potpisao ugovor do kraja tekuće sezone.
Sedamnaestogodišnji plejmeker prešao je u FMP iz Crvene zvezde za koju je upisao i debi u Evroligi, a igrao je i u ABA ligi.
Ipak, ABA liga ne dozvoljava njegovu registraciju.
„Sportski direktor ABA lige Milija Vojinović doneo je odluku da odbaci i zaustavi zahtev za registraciju Nikole Topića kao igrača FMP Meridian, a na osnovu člana 13.10 Statuta ABA Lige.
Prema članu 13.10 Statuta ABA Lige, ni jednom igraču ne može da bude dozvoljeno da u isto vreme igra za dva kluba, čak iako oni učestvuju u različitim takmičenjima.
Igrač Nikola Topić neće moći da igra u ABA ligi do kraja sezone 2022/23“, navodi se u saopštenju ABA Lige.
Talentovani košarkaš je u ponedeljak bio na večernjem treningu Crvene zvezde.
Ceo problem nastao je zbog toga što je Topić nakon potpisivanja ugovora o pozajmici sa FMP nastupio za Crvenu zvezdu u Evroligi.
(sk)
