ABA liga: Studentima crnogorski derbi

0

Ako ne bude sijaset nepredviđenih rezultata, košarkaši SC Derbija će u svojoj drugoj sezoni u AdmiralBet ABA ligi, a trećoj uopšte u regionalnim takmičenjima, igrati plej-of, jer nakon 18 kola imaju polovičan skor.

Šta više, moguć je i podgorički derbi već u četvrtfinalu, jer je tim Andreja Žakelja pobjedom nad Mornarom (94:74) stigao do diobe 6. mjesta sa Zadrom, a Budućnost Voli bi lako mogla da završi regularni tok kao treća…

S obzirom na to da u naredna tri kola imaju odličan raspored, jer dočekuju Megu i Split, a gostuju Borcu, „studenti” bi mogli da otklone sve dileme oko ulaska u nokaut fazu pet utakmica prije kraja.

Najveće prijetnje za mjesto u razigravanju su im baš Mega i Split, koje imaju skor 7:11, a sa te dvije pobjede bi riješili sve.

Ekipu Mihaila Pavićevića, s druge strane, čekaju brige oko opstanka. Na 17 utakmica je upisala pet pobjeda, kao i Igokea, a iza nje su samo Borac (4:13) i MZT (3:15).

Čestitke igračima na pravom pristupu. Nije ovo bila naša najbolja utakmica, bilo je puno grešaka, dekoncentracije, ali je pristup bio pravi. Momci treniraju dobro, to se vidi na utakmicama, jer smo u dobrom ritmu, ali ne smijemo da se opustimo nijedan dan. Mislim da je utakmica bila dobra za gledanje, a želim sve najbolje Mornaru“, rekao je Andrej Žakelj.

Barani su igrali indolentno, kao da im ne „gori pod nogama“.

Iskreno, ne bavimo se toliko protivnicima, koliko svojom igrom. Počeli smo agresivno, možda smo sa tom odbranom malo zaustavili i smirili Mornar, pa nije krenulo kako su očekivali. Utakmica je bila malo čudna, ali mi smo bili solidni, dobri i zasluženo se ovako završilo“, istakao je slovenački stručnjak.

U atmosferi kakva ne priliči ABA ligi, pred svega 130 ljudi (zajedno sa upravama klubova, mladim igračima SC Derbija, ali i nekoliko prvotimaca Budućnosti), mali crnogorski derbi nije donio nikakva uzbuđenja.

Barani su samo jednom izjednačili, i to na 2:2, a pitanje pobjednika je nagoviješteno serijom 10:0, kojom je Žakeljev tim poveo 24:13 u 8. minutu. U finišu 2. četvrtine je bilo i 15 razlike (49:34), a više od rezultata, Mihaila Pavićevića je morala da brine indolentna igra njegovih pulena.

Mornar je nakon povratka iz svlačionica igrao agresivnije, pa je na isteku 25. minuta Marko Pecarski poslije ofanzivnog skoka smanjio na 56:50, što je izazvalo ljutitu reakciju Žakelja, koji je tražio tajm-aut i bacio bočicu sa vodom.

Nije pomoglo – domaći su nastavili da se muče u napadu, pa je Radovan Đoković iskoristio dva bacanja za 56:52, prije nego što je Mateo Drežnjak konačno prekinuo post, da bi uskoro Nikola Pavlićević trojkom vratio dvocifrenu razliku (63:52).

„Studenti” su serijom 11:0, u kojoj su iza linije 6,75 pogađali Danilo Tasić, Andrija Slavković i Nikola Pavlićević, sedam minuta prije kraja stigli do rekordnih plus 21 (81:60).

Kratko ću, jer je utakmica bila u večernjim satima, pa da bismo stigli što ranije kući. Želim da čestitam ekipi Derbija na potpuno zasluženoj pobjedi. Nažalost, mi nismo pružili apsolutno nikakav otpor. Kad se uđe ovako mekano, kao mi večeras, a svaka utakmica nam znači život, onda se ne može ništa ni očekivati. Toliko od mene. Izvinite, žurimo kući“, rekao je Pavićević.

SC DERBI – MORNAR 94:74 (29:21, 20:16, 19:21, 26:16)

Podgorica – Dvorana „Morača”. Gledalaca: 130. Sudije: Belošević, Obrknežević, Ćalić (Srbija).

SC Derbi: DŽEKSON 10 (4-4), Megi, Pavlićević 8, Ivanović 2 (1-0), Vučeljić, SLAVKOVIĆ 16 (4-3), HADŽIBEGOVIĆ 12 (2-1), Baćović 3, Tasić 20 (4-2), T. IVIŠIĆ 9 (2-1), Z. Ivišić, DREŽNJAK 14 (6-6).

Mornar: Goldvajr 7 (2-2), DŽONS 12 (4-2), GLAS 12 (5-3), Živanović 2, ĐOKOVIĆ 11 (4-4), Kovačević 5 (5-3), Marljukić, PECARSKI 12 (2-0), Miković, VUJAČIĆ 9, Vranješ, Radetić 4 (1-0).