ABA liga kaznila je Budućnost zbog izgreda u prvoj utakmici polufinala plej-ofa protiv Crvene zvezde u Podgorici.

Iz regionalnog takmičenja saopšteno da će Budućnost zbog loše organizacije – bacanja tvrdih i mekih predmeta na teren, korišćenja pirotehnike i lasera, kao i vrijeđanja gostujućeg tima i trećih lica morati da plati 40.000 eura.

Takođe, na narednoj utakmici biti zatvoren i dio „M:tel dvorane Morača“ (ABA liga je bojom označila koji će djelovi biti zatvoreni na narednoj utakmici).

Foto: ABA liga

Kažnjen je i košarkaš Zvezde Nikola Kalinić, koji je predmetima sa terena gađao publiku u „M:tel dvorani Morača“.

Kalinić će propustiti naredne tri utakmice Zvezde u ABA ligi, a moraće da plati i 100 eura.

Druga utakmica polufinalne serije igra se u četvrtak, kada će Crvena zvezda ugostiti Budućnost od 20 časova u „Beogradskoj areni“.

Tagovi