Predsjednik Vlade Srbije Ana Brnabić reagovala je danas povodom izjave šefa delegacije EU u Bosni i Hercegovini Johana Satlera.

Satler je rekao da je „pomirenje uvreda za žrtve“.

– Ponovo: Neko ko predstavlja EU kaže da bi pomirenje bila uvreda za žrtve?!? E, ovo je istinski zastrašujuće i ja se zaista nadam da je ovde došlo do neke greške – napisala je Ana Brnabić na svom Tviter nalogu.

Satler je to napisao u tekstu na blogu ambasadora EU u BiH povodom godišnjice zločina u Srebrenici.

 

Tagovi