Za sukob na administrativnoj liniji Srbije i samoproglašene republike Kosovo krive su Sjedinjene Američke Države, čiji je cilj slabljenje pojedinih zemalja koje izražavaju nezavisan stav, rekao je novinarima predsjedavajući Državne dume Rusije Vjačeslav Volodin.

„Za sukob Srbije i Kosova* kriv je Vašington. Cilj je očigledan – oslabiti pojedine zemlje koje sebi dozvoljavaju da izraze nezavisan stav. Metode su iste. Ništa novo. Prvo SAD podržavaju nacionalističko raspoloženje, hrani ga, a zatim guraju u vojne sukobe“, objasnio je Volodin.

Političar je dodao da UN i OEBS, nadležni za bezbjednost u Evropi, ništa ne rade.

(Sputnjik)

Tagovi