Predsjednik Aleksandar Vučić gostujući večeras na Dnevniku RTS-a kazao je da će sjutra razgovarati sa Generalnim sekretarom NATO-a Jensom Stoltenbergom a povodom situacije na Kosovu i Metohiji
„Razgovarao sam sa mnogim svetskim liderima, uključujući i Makrona, sa Lajčakom najmanje 10 puta. Poruke su one koje čitate svaki dan. Mi smo prošli kroz teška dva tri dana i imaćemo još teških dana. Aljbin Kurti i prištinske vlasti jednostano su preduzimale korake. Uz sve incidente, ljudi su relativno mirno živjeli. Oni svojim potezima dovedu do nemira i do toga da smo na ivici sukoba“, kazao je Vučić.
Uvijek, kako kaže, manje ili više Kurti dobije podršku Kvinte i dodaje da se pozivaju na sporazum iz 2011. godine koji je za Srbiju vrlo loš.
„Mi ne možemo da pustimo na teritoriju centralne Srbije sa ličnim kartama Kosova*, jer bismo na taj način priznali postojanje države. Svi Srbi su na barikadama, jer se bore, a to drugi ne mogu da razumiju. Kurti ode pred predstavnike Kvinte i kaže da će da se bori protiv mafije i kriminala, protiv Srba na barikadama. Danas nisu upotrebili ROSU jedinice nego „task fors“ kojim direktno komanduje Aljbin Kurti. Džavid Tahiri je komandovao, bukvalno su kidnapovali Srbina. Niti su javili, obavijestili, na to nisu imali pravo, NATO je morao da reaguje, a nije. Neki iz regiona misle da treba da iskoriste trenutak u kome postoji opšta histerija zbog Rusije i Ukrajine“, rekao je Vučić.
Kako kaže, mi smo u teškoj situaciji, a najteži scenario je jedva izbegnut. Plaši se kako će to da izgleda jer ne zna oko čega da mogu da razgovaraju.
„Bili smo na korak do katastrofe, neki ljudi ne razumiju šta rade i ne razumiju Srbiju“, podvukao je Vučić.

Vučić mora da shvati da njegova zapaljiva retorika baš sada jeste na neki način naručena od SAD-a i Britanije. Nije jasno kako ne uviđa da se čitav region bliži ratu. Pazite što radite i izjavljujete jer svaka mala pridodaje. Da Plenković i Vučić spuste tenzije jer se sve odigrava onako kako je najmanje u našem interesu. Ne samo što je Evropa na korak od totalnog rata, već je situacija na dalekom istoku na ivici eksplozije. SAD i Britanija uspješno sprovode politiku guranja cijelog svijeta u rat. Možemo li ikako izbjeći novu katastrofu? Ovako, kako ste krenuli sigurno nećemo uspjeti izbjeći novo krvoproliće a cilj je trebalo da bude upravo suprotno. Pustimo velike sile neka vode ratove a mi da stojimo po strani. Dakle, maknite se sa medija nekoliko dana i spustite tenzije. Budite barem jednput u životu pametni.
Srbija bre! SRBIJA!