Predsjednik FK „Arsenal“ iz Tivta Dejan Kandić za naš portal govorio je o istorijskom uspjehu ovog kluba koji je trenutno hit prvoligaškog karavana fudbalske scene Crne Gore.
BORBA: Kako je sve počelo?
Sve je počelo nakon dolaska nove vlasti u Tivtu na čelu sa gradonačelnikom Željkom Komnenovićem, koji je naložio unutrašnju reviziju FK Arsenal. Ta revizija je pokazala minus od 108.000 eura sa tendencijom da taj dug može biti daleko veći zbog protoka vremena. Par ljudi koji sada čine upravljačku okosnicu kluba je izašlo pred predsjednika Komnenovića i potpredsjednika Vladimira Arsića i ugrubo smo predstavili plan oporavka kluba.
Okidač za ulazak u klub je bilo saopštenje za javnost fudbalera, koji su u tom trenutku bili prvoplasirani u Drugoj ligi ali su bili izbačeni iz stanova, bez zimske opreme, bez plata, izgašena struja…jednom riječju „propast“. U tom trenutku nije bilo mnogo ljudi koji su se htjeli uhvatiti u koštac sa takvim problemom i oformio se jedan kreativni tim ljudi sa ozbiljnim iskustvom u biznisu i upravljanju.
BORBA: Ko su ljudi koji su u tom trenutku sa Vama zasukali rukave?
Novica Radojičić i Ivo Radovanović su zajedno sa mnom činili taj tim koji je pokrenuo svu priču. Institucionalno, predsjednik Željko Komnenović je napravio sjajnu podlogu za preuzimanje kluba, imenovanjem nove skupštine kluba na čelu sa advokatom Ivom Boškovićem. Menadžment opštine je napravio taj glavni potez i nadalje učestvovao u kreiranju najuspješnije fudbalske priče u Crnoj Gori. Ubrzo se pridružio Ranko Krgović koji je tek izašao iz kopački i privremeno stabilizovao svlačionicu i sportski sektor.
BORBA: U kom trenutku ste preuzeli upravljanje klubom?
Zvanično je to bilo 7 aprila 2021. godine i finansijski presjek je pokazao rezultat od minus 169.000, plus jako mali budžet koji je predvidjela administracija Siniše Kusovca od svega 60.000, tako da su izgledi za oporavak bili i više nego loši. Već 8. aprila većina fudbalera nam je izbačeno na ulicu, 9 aprila blokada od Uprave Prihoda na iznos od 26.000, isti dan blokada od bivšeg trenera Slavoljuba Bubanje na 1.250 eura zbog neisplaćenih zarada.
Jedan svojevrsni šok u prvim danima preuzimanja kluba ali nismo posustali, narednih mjesec dana smo sa lične osnove finansirali takmičenja a ubrzo je stigla pomoć gradonačelnika Komnenovića i nekako izgurali tu sezonu gdje nam je ulazak u 1 CFL ostao na prečki u baražu sa ekipom Petrovca, gdje nam je nedostajalo sportske sreće da ispunimo jedno od obećanja.
BORBA: Kako ste došli do najvećeg sponzorskog ugovora u istoriji tivatskog sporta?
Na tom projektu se počelo raditi par mjeseci prije zvaničnog preuzimanja, napravili smo jednu Benefit/Cost analizu, predstavili plan članu borda direktora Porto Montenegro Predragu Lekoviću i koji je na jedan fenomenalan način sa nama i menadžmentom opštine Tivat napravio jedan uspjeh iz kojeg su se rodili svi kasniji uspjesi Arsenala. Kompletan menadžment tivatske opštine i predsjenik skupštine opštine Tivat, radili su na tom ugovoru. Kompanija Porto Montenegro nije samo sponzor, već je strateški partner kako klubu tako i lokalnoj samoupravi. Jedan eklatantan primjer društveno odgovornog ponašanja strane kompanije ,koja će nadam se, kroz par godina početi da ubira plodove ovakvog ulaganja, kroz diversifikaciju svog poslovanja.
BORBA: Istorijski uspjeh?
Zahvaljujući vjerovanju u nas same i u uspjeh, mi smo kao uprava dali tri obećanja: Vraćanje dugova, dugoročna stabilnost i prvoligaški status. Obećanja su počela da se ispunjavaju, sportski sektor je počeo da radi nevjerovatne stvari… Ranko Krgović i šef stručnog štaba Rajo Dragićević počeli su da slažu kockice. Zadržali smo kostur ekipe…doveli sjajna pojačanja, u stručnom dijelu pomoć je došla od Božidara Tujkovića, trenera golmana Aleksandra Brajića i krenuo je pohod na prvu ligu. Organizacionu pomoć smo dobili u vidu novog sekretara, izuzetno stručnog, Elvisa Mustajbašića.Epilog znate… veliko slavlje na ulicama Tivta, slike koje su obišle region i pozicionirale Tivat na mapi strastvenih ljubitelja fudbala… sa posebnim akcentom na našu navijačku grupu City Storm koja je pratila fudbalere na svim utakmicama.
Došao je momenat kada je trebalo dati novo obećanje i u noći velikog slavlja dali smo riječ da će Arsenal do 2025 godine igrati neko evropsko takmičenje na radost tivatske publike i cijele crnogorske fudbalske javnosti.
BORBA: Mlađe kategorije?
Po prvi put u svojoj istoriji Arsenal ima sve kategorije podmlatka.
Trenutno brojimo oko 300 aktivnih fudbalera u svim kategorijama. Ni rezultati nisu izostali pa su tako kadeti bili peti u državi i ostali su napravili sjajne rezultate. Danas sa ponosom možemo reći da u školici fudbala imamo sedam takmičarskih uzrasta. Mlađe kategorije su budućnost i u narednom periodu akcenat će biti na njima što je uostalom želja predsjednika opštine Željka Komnenovića koji je još kao novinar, uz Dragana Popadića redovno pratio Arsenal.
BORBA: Infrastruktura?
Sportska infrastruktura decenijama nije pratila razvoj grada I na kraju smo udarili u zid. Sramota je svakog TivĆanina da nismo uspjeli kao druŠtvo da napravimo iskorak pa tako danas stadion Arsenala jedva da zadovoljava uslove igranja u Drugoj ligi a o Prvoj je suviŠno govoriti. Jedini iskorak je izgradnja pomoćnog terena uz pomoc FSCG.
Dolaskom Željka Komnenovića na čelo lokalne administracije,pocinje da se spoznaje značaj sporta a posebno fudbala. Instalirani su reflektori na pomoćnom terenu, spremljena sredstva za promjenu podloge i drenaže, izgradnju novih svlačionica, još jedna veća tribina i gotovo je izvjesno da će Arsenal proljećni dio dočekati na svom terenu na opšte zadovoljstvo ljubitelja fudbala. Kao vrhunac svega, izgradnja novog stadiona bi bila kruna mog rada na čelu fudbalskog kluba Arsenal i nakon toga bilo bi poželjno da neko drugi preuzme vođenje kluba, jer smjenjivost je zdrava za sve.
BORBA: Pozicioniranje Arsenala u nadmetanju oko mjesta predsjednika FSCG?
Dva puta sam se za godinu ipo dana pokajao što sam se vratio u fudbal i stao na čelo Arsenala a to se odnosi na dvije skupštine FSCG, jedna izborna, druga redovna. Oba puta sam doživio uvrede i neprijatnosti iako smo se vodili poštenim pristupom i sledili državne organe. Kada državni organi ništa ne urade po odlukama koje su sami donijeli onda nama ne ostaje ništa drugo nego da sledimo interes Arsenala.
BORBA: Na šta ste posebno ponosni?
Ponosan sam što smo prvi fudbalski klub koji je ušao u PDV sistem i što je finansijski izvještaj kluba javno objavljen u medijima, što mislim da nije uradio nijedan fudbalski klub u Crnoj Gori.
Svi uspjesi Arsenala služe mi na ponos a prije svega što smo doveli klub na taj nivo da svima koji su se ogriješili o naš klub naplatimo onako kako treba i što smo postali klub koji svi poštuju.





Bravo, bravo za sve!!