Svi koji misle da će naš narod nijemo posmatrati obespravljivanje, ukidanje KM tablica tj. slobode kretanja i ugrožavanje našeg opstanka grdno se varaju, poručila je večeras Srpska lista posle odluke vlade u Prištini da ne povuče odluku o zamjeni tablica i da uvede kaznene mjere do 21. aprila iduće godine.
„Koristimo priliku da našim građanima još jednom prenesemo jasnu poruku predsjednika Aleksandra Vučića, Srbi na Kosovu i Metohiji nisu sami, niti će država Srbija dozvoliti progon i protjerivanje našeg naroda“, poručila je SL.
„Imajući u vidu plan Aljbina Kurtija da Srbima koji posjeduju legalne i legitimne registarske oznake koje izdaju organi Republike Srbije izriče nekakve ukore i druge kazne, u ime srpskog naroda sa ovih prostora želimo da mu jasno i nedvosmisleno poručimo da će izricanje prve mjere novčane kazne biti povod za žestok odgovor i otpor srpskog naroda jer smo svjesni pravih namera vlastodržaca iz Prištine“, navela je Srpska lista u saopštenju.
(Tanjug)
