Ministar odbrane Srbije Miloš Vučević sastao se danas sa ambasadorom Ruske Federacije u Republici Srbiji Aleksandrom Bocan-Harčenkom.
Ministar Vučević je tom prilikom izrazio zahvalnost na stalnoj podršci koju Ruska Federacija pruža očuvanju suvereniteta i teritorijalnog integriteta Republike Srbije i istakao da je naše dugoročno strateško opredjeljenje da zadržimo status vojno neutralne države, saopštilo je Ministarstvo odbrane Srbije.
On je naglasio da nova Vlada Republike Srbije, uprkos svim izazovima, nastavlja da vodi odgovornu politiku mira i saradnje i ostaje posvećena poštovanju međunarodnog prava i punoj primjeni do sada postignutih sporazuma, dodaje se u saopštenju.
Ambasador Bocan-Harčenko zahvalio je na gostoprimstvu i prilici da se sretne sa ministrom Vučevićem na početku njegovog mandata.
