Miloš Vučević potpredsjednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke, potpredsjednik Vlade Republike Srbije i ministar odbrane, oglasio se na društvenoj mreži povodom sramne izjave Zdravka Ponoša, te njegovu izjavu prenosimo integralno.
– Stvarno ne znam šta da kažem na sramnu izjavu Zdravka Ponoša? Sramota me je takvog stava, ako je to uopšte stav. Vojskom bi da se bave ali iz toplih fotelja, a kad su bili na vlasti i kad su mogli nešto da mijenjaju, vojnici su nam bili sramotno plaćeni, opremljeni, a tehnika nam je bila kao da smo i dalje u 20.vijeku. Šokiran sam količinom neznanja i nestručnosti koje je Zdravko Ponoš iznio i pitam se kako je bilo moguće da neko takav obavlja jednu od najčasnijih dužnosti u našoj zemlji i narodu. Njegovo elementarno nerazumevanje Vojske i situacije u zemlji samo govori o rasulu i opštem padu u kojima se Srbija nalazila dok je njen načelnik Generalštaba bio gospodin Ponoš. Veliki Ivo Andrić je rekao “Dođu tako, vremena kada pamet zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati”. Zaista, izgleda da ljudi pokazuju od čega su stvoreni kada su vremena teška, a zahtjevi ogromni. Ne bojte se Vi za zemlju i ne obmanjujte građane Srbije, naša vojska nikad nije stajala bolje, a naša Srbija je u i te kako dobrim rukama – napisao je Vučević na društvenoj mreži.

Zvaljov potrcko na celu nekada slavne srpske vojske ?!Jednom rijecju zastidje.!