Predsjednik Aleksandar Vučić pripredio je danas, ispred Palate Srbija, svečani doček za predsjednika Azerbejdžana Ilhama Alijeva, koji je doputovao u zvaničnu posjetu Beogradu.

Vučić je Alijeva dočekao uz postrojenu Gardu Vojske Srbije, intoniranje himne dvije države i ispaljivanje počasnih plotuna.

Alijeva su pored Vučića dočekali i članovi Vlade, ministri spoljnih poslova Ivica Dačić, finansija Siniša Mali, unutrašnjih poslova Bratislav Gašić, građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić, poljoprivrede Jelena Tanasković, rudarstva i energetike Dubravka Ðedović, za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Nikola Selaković.

Nakon svečanog dočeka, uslijedio je sastanak u četiri oka, nakon kojeg će biti održan plenarni sastanak delegacija dvije zemlje.

Srbija i Azerbejdžan će u okviru posjete predsjednika Alijeva potpisati sedam bilateralnih sporazuma, a potom će se Vučić i Alijev obratiti medijima.

 

(Sputnjik)

Tagovi