Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Vladimir Bilčik izjavio je da bi Srbija, ako bi napredovala po pitanju usaglašavanja spoljne politike sa Evropskom unijom i uvela sankcije Rusiji, verovatno lakše napedovala i u ostalim oblastima.
On je u intervjuu za Glas Amerike izneo lično mišljenje da u rezoluciji Evropskog parlamenta nije moralo da se nađe uslovljanje evrointegracija Srbije uvođenjem sankcija Rusiji i priznanjem nezavisnosti Kosova, ali je primetio kako to nije novost u pregovorima.
Bilčik, koji je poslanik Evropske narodne partije, smatra da ni Srbija, a ni EU nemaju plan B kada je reč o integracijama i da ne postoji rizik od zaustavljanja pregovora.

32 godine čekamo da vam se njuške polome. Dočekamo, tako je bako, povukla si pravi potez! Kuš!