Ambasador Srbije u SAD Marko Đurić izjavio je da prištinske vlasti nastavljaju da pokazuju silu i nasilno diskriminišu srpsku zajednicu na KiM, sada skoro svakodnevno, a na štetu napora koje predvode EU i SAD da se očuva stabilnost i stvori atmosfera pogodna za normalizaciju.
Đurić je na Tviteru napisao da su jučerašnji događaji primer iz udžbenika ponovnog pokušaja rasplamsavanja sukoba na Kosovu i Metohiji.
„Očigledno kršeći Briselski sporazum, monoetničke snage koje broje stotine naoružanih oficira KPS-a zauzele su jedini preostali grad sa srpskom većinom na Kosovu* – Severnu Mitrovicu“, naveo je Đurić.
