Potpredsjednik Vlade Srbije i ministar odbrane Miloš Vučević sastao se danas sa ambasadorom Republike Jermenije na nerezidencijalnoj osnovi u Srbiji Ašotom Hovakimijanom.
Vučević se zahvalio na stalnoj podršci koju Jermenija pruža očuvanju teritorijalnog integriteta Srbije i zaštiti njenih nacionalnih interesa.
Istakao je dugoročno strateško opredjeljenje Srbije da zadrži status vojno neutralne države, bez članstva u nekoj od postojećih vojno-političkih organizacija, kao i naše napore da rešimo sva otvorena pitanja na Kosovu i Metohiji mirnim putem, kroz dijalog zainteresovanih strana.
Ambasador Hovakimijan zahvalio je na prijemu i ličnom angažovanju da se dostojno obilježi godišnjica stradanja srpskih vazduhoplovaca koji su prenosili humanitarnu pomoć ugroženom stanovništvu Jermenije nakon zemljotresa 1988. godine.
On je napomenuo da jermenski narod izuzetno cijeni žrtvu tih hrabrih ljudi te da je u tom cilju i organizovana ceremonija 12. decembra u Novom Sadu i Beogradu kako se ovaj plemeniti gest ne bi zaboravio.
(Novosti online)
