Košarkaši Crne Gore pred poslednje kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo imaju jasnu računicu – pobjeda nad Češkom vodi ih u Japan, Filipine i Indoneziju. Izabranici Boška Radovića mogu do Mundobasketa i u slučaju poraza, ali bi morali da navijaju za Mađarsku u duelu sa Bosnom i Hercegovinom. U crvenom taboru ne jenjava optimizam. Emir Hadžibegović je uvjeren da će on i saigrači slaviti u nedjelju od 19 sati u SC „Morača”.
„Očekujem pobjedu, ali takođe tešku i izazovnu utakmicu. Dolazi nam veoma kvalitetna ekipa Češke. Nadam se da će fokus i energija bolja nego u prethodnom meču sa Bosnom i Hercegovinom, jer ovo je domaći teren i siguran sam da čemo uz pomoć navijači doći do Svjetskog prvenstva”, rekao je Hadžibegović.
Crnogorski reprezentativac je uvjeren da će dvorana SC „Morača” biti popunjena do poslednjeg mjesta.
„Navijači su naš šesti igrač, sigurno će značiti njihova podrška i ovim putem ih pozivam da dođu u što većem broju”, dodao je Hadžibegović.
