Košarkaši FMP Železnika poraženi su od ekipe MZT-a u Skoplju rezultatom 87:82 u okviru 20. kola AdmiralBet ABA lige.
Međutim, u prvom planu bili su sramni rasistički povici sa tribina.
Nakon meča, na konferenciji za medije je na to usmerio pažnju i trener ekipe iz Železnika Nenad Stefanović koji je zaprijetio odlaskom sa parketa ukoliko se tako nešto ponovi jer je, tvrdi, ovo treća utakmica da se tako nešto dešava.
„Čestitam MZT-u, ovo što ću sada reći nema nikakve veze sa ovom utakmicom niti pobjedom, niti umanjujem. Mislim da je bruka i sramota da u 21. vijeku, mi na trećem gostovanju za redom slušamo povike džipsi i manki (podrugljiv naziv za pripadnike romske pripadnosti, kao i riječ majmun kao uvreda za tamnopute košarkaše). To je bruka i sramota. Ovo je 21. vijek i mi i dalje imamo nekog ko omalovaža nekog zbog boje kože. Mislio sam da nije 13. vijek, to je treće gostovanje. Još veći paradoks, MZT ima tri takva momka, ti vrijeđaš i naše igrače i svoje. Pritom, moji momci nijednom gestikulacijom nisu zaslužili, kažem sad, a sledeći put izlazimo s utakmice. Ovo je 21. vijek, a da se sluša džipsi i manki. Skandal“, jasan je Stefanović.
FMP će svoj naredni meč u okviru AdmiralBet ABA lige igrati protiv Igokee u gostima.
(sportske.net)
