Državno prvenstvo u krosu uspješno je organizovano u Nikšiću, a do pobjedničkog postolja stigli su Slađana Pejović, koja je stigla do dvadesete titule u nizu, odnosno Milan Kukuličić.
Slađana Pejović, atletička kluba Nikšić, koja je dva puta učestvovala na Olimpijskim igrama, koja drži državne rekorde od 800 metara do maratona, potvrdila je klasu.
Popularna „gazela iz Nikšića“ stigla je do dvadesete titule u nizu, u trci na tri kolometra. Iza nje su ostale Vesna Plavićević i Rada Miladinović iz Atletskog kluba Milenijum.
U konkurenciji atletičara, koji su se borili u trci na četiri kilometra, slavio je Milan Kukuličić iz Atletskog kluba Bar, drugo mesto je pripalo Milošu Mikiću iz Atletskog kluba Sparta, dok je bronzanu medalju osvojio Aleksa Maliković iz Atletskog kluba Nikšić.
Slađana Pejović se okreće obavezama koje slede, a prvo veliko iskušenje u dresu sa državnim grbom su Igre malih zemalja, na kojima je Slađana već osvojila deset medalja.
(sport klub)
