Vaterpolisti Srbije savladali su Australiju 10:6 (1:2, 3:1, 3:0, 3:3) u prvom meču novoformiranog Svjetskog kupa.
Neefikasnost je mučila olimpijske prvake na startu premijere turnira B grupe u Podgorici. Samo gol Dušana Mandića iz peterca u prvom kvartalu, dok su na drugoj strani Angus Lambi i Blejk Edvards dva puta dovodili Ozije u prednost.
„Delfini“ su prvi gol iz igre postigli u prvom minutu druge četvrtine, kada je Nemanja Stanojević realizovao napad sa igračem više i izjednačio na 2:2. Samo minut kasnije su izabranici Uroša Stevanovića prvi put poveli (3:2). Luk Pavilar je izjednačio na 3:3, nakon čega su srpski vaterpolisti dodali gas i serijom 4:0 stekli veliku prednost pred (7:3) pred poslednju četvrtinu.
Na otvaranju odlučujuće dionice Blejk Edvards je prekinuo prazan hod Australijanaca ali su Srbi lako odradili posao do kraja.
Pobjednike je predvodio Nemanja Radulović sa tri pogotka. Dva gola je postigao Marko Radulović, a po jedan Dušan Mandić, Nemanja Ubović, Nebojša Toholj, Sava Ranđelović i Radomir Drašović.
Kod „kengura“ po dva gola Luka Pavilara i Blejka Edvardsa, po jedan Angusa Lambija i Endrju Forda.
Od 17.30 sati se sastaju Španija i Grčka, dok Crna Gora u 19.30 časova igra sa Gruzijom.
Vaterpolisti Srbije su sjutra slobodni, a naredni meč igraju u petak od 19.30 sati protiv Helena.
AUSTRALIJA – SRBIJA 6:10 (2:1, 1:3, 0:3, 3:3)
Bazen: SC „Morača“ u Podgorici. Sudije: Spiritosanto (SAD) i Buržes (Francuska). Igrač više: Australija 8 (2), Srbija 7 (5). Peterci: Srbija 1 (1).
AUSTRALIJA: Porter, Marsden, G. Ford, Negus, Pauer, Lembi 1, Pavilard 2, Burns, A. Ford 1, Put, Pot, Edvards 2, Hedžes.
SRBIJA: Mišović, Mandić 1 (1), S. Rašović, Ranđelović 1, Toholj 1, Radulović 2, Drašović 1, Dimitrijević, Stanojević 3, Ubović 1, Milojević, Vučinić, Mitrović.
