Košarkaši Mornara su u nedjelju pobjedom nad Borcem došli na korak od opstanka u ABA ligi, ali još nije ništa riješeno. U 22. kolu regionalnog takmičenja Barani idu na megdan Splitu i jure osmi trijumf u sezoni – ako slave u petak u Gripama (18 sati) onda bi bili stvarno blizu cilja…
„Poslije pobjede protiv Borca u prošlom kolu se lakše diše, ali još uvijek nismo osigurali opstanak. Split je odlična ekipa koja je umalo na svom parketu pobjedila Partizan, a na nama je da probamo da dođemo do još jednog trijumfa i da se približimo onome što smo zamislili”, rekao je trener Mihailo Pavićević.
Splićani se bore za plasman u plej-of, trenutno su deveti na tabeli, imaju dvije pobjede manje od osmoplasiranog SC Derbija.
„Utakmica je izuzetno bitna za oba tima kako bismo izblegli bilo kakav stres, tako da će obje ekipe dati sve za pobjedu. Mornar se nakon odlaska Fetsa Rasela pojačao, doveo nekoliko igrača koji su ga jako dobro zamijenili. Ima širinu, svih 12 igrača može da donese poene i uvijek se nađe neko ko je raspoložen”, kazao je trener Splita Srđan Subotić.
Satnica – petak: Split – Mornar (18), FMP – Zadar (20); subota: MZT – Igokea (17), Cedevita Olimpija – Cibona (19); nedjelja: Borac – Mega (17), Crvena zvezda – SC Derbi (19); 22. april: Budućnost – Partizan.
Trenutni plasman: Partizan 19-2, Crvena zvezda 17-3, Budućnost 15-6, Cedevita Olimpija 14-6, FMP 12-9, Zadar, Mega, SC Derbi 10-11, Split, Cibona 8-13, Mornar 7-13, Igokea 6-14, Borac 5-16, MZT 4-17.


