Vijeće Višeg suda u Podgorici potvrdilo je optužnicu koju je Specijalno državno tužilaštvo podiglo protiv S. P., B. M. i N. K., zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili krivična djela stvaranje kriminalne organizacije i teško ubistvo, objavljeno je na sajtu Tužilaštva.
Organizaciji se stavlja na teret ubistvo D.Đ, pripadnika suprotstavljene kriminalne grupe, koje je počinjeno 22. septembra 2016. godine u tadašnjem Zavodu za izvršenje krivičnih sankcija.
Prema optužnici, S. P. i B. M. terete se da su, kao saizvršioci, počinili teško ubistvo, dok se N.K. tereti za pomaganje u izvršenju tog krivičnog djela.
Predmet optužnice je, kako navode, djelovanje kriminalne organizacije čiji su pripadnici optuženi, kao i drugih nepoznatih osoba, sa tačno određenim ulogama i zadacima, u cilju vršenja krivičnih djela ubistvo i teško ubistvo.
(CdM)

Zašto objavljujete glupa saopštenja Tužilaštva sa inicijalima optuženih? Ovo samo ima u CG.