Lider Hezbolaha Naim Kasem izjavio je danas da je okvirni sporazum između Izraela i Libana, potpisan u Vašingtonu, „ništavan“, „ponižavajuć“ i da predstavlja odricanje od suvereniteta.

Kasem je ocijenio da bi umjesto okvirnog sporazuma trebalo da se primjenjuje Memorandum o razumijevanju između Irana i Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Rojters.

On je u saopštenju naveo da svaki pokušaj povezivanja povlačenja Izraela iz južnog Libana sa razoružavanjem te organizacije predstavlja „crvenu liniju“.

Tagovi