Tokom prethodnog vikenda, od 19. do 21. juna 2026. godine, na crnogorskim putevima evidentirane su 54 saobraćajne nezgode, u kojima je šest lica zadobilo teške tjelesne povrede, dok su 22 lica lakše povrijeđena, piše u saopšenju iz Uprave policije koje prenosimo integralno:
U istom periodu, službenici saobraćajne policije su, u okviru represivnih aktivnosti podnijeli 257 prekršajnih prijava, izdali 2.102 prekršajna naloga, privremeno oduzeli 19 pari registarskih oznaka, a isto toliko vozila isključili iz saobraćaja.
Slobode je lišeno 106 vozača, od čega:
- 41 vozač zbog upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola u organizmu u koncentraciji većoj od 1g/kg ili odbijanja alkotestiranja,
- 26 vozača zbog vožnje pod dejstvom opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci ili odbijanja podvrgavanja testiranju,
- 39 vozača zbog počinjenih drugih težih prekršaja iz oblasti Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima.
Od ukupnog broja lica lišenih slobode, najviše je lišeno slobode u Podgorici – 36 vozača, zatim 13 vozača u Kotoru, po pet vozača u Budvi i Danilovgradu, i dva vozača u Bijelom Polju.
