Demokratska narodna partija predložila je njihovu odbornicu Ivanu Maškoviću za predsjednicu podgoričke Skupštine.

To se navodi u saopštenju opštinskog odbora DNP Podgorica a u kom su odgovorili i njihovom kolegi iz Nove srpske demokratije.

Odbornički klub DNP Podgorica se najsrdačnije zahvaljuje predsjedniku Opštinskog odbora NSD-a Radošu Zečeviću na današnjem reagovanju, i pojašnjenju da u stvari oni ne žele da prihvate kandidata DNP-a za predsjednika Skupštine, i da se radi samo o kupovini vremena sa namjerom  da se u Podgoricu uvede prinudna uprava. Naš stav je od početka bio jasan, nećemo dozvoliti uvođenje prinudne uprave u Glavnom gradu, kao što nećemo dozvoliti uslovljavanja i ucjene bivših koalicionih partnera. DNP-u nikad nisu bili prioritet funkcije i privilegije, to smo pokazali nebrojeno puta do sad.

Ovo se navodi u saopštenju podgoričkog odbora Demokratske narodne partije.

„Isključivi cilj DNP-a  bio je i ostao da spriječi uvođenje prinudne uprave u Podgorici, kako uzurpatorska manjina ne bi predala u ruke grad Saši Mujoviću, koji bi bez ikakve kontrole i legitimiteta nastavio svoje samovlašće. Rukovođeni isključivo interesima građana Podgorice i njihovoj većinskoj želji da u našem gradu izbjegnemo prinudnu upravu, klub odbornika DNP-a predlaže našu odbornicu Ivanu Mašković za predsjednicu Skupštine. Smatramo da gospođa Mašković svojim ljudskim i profesionalnim kvalitetima u potpunosti odgovara funkciji predsjednice Skupštine“, navodi se u saopštenju.

Oni dodaju da ukoliko ovaj predlog nije prihvatljiv bivšoj većini i ako se nastavi sa dodatnim ucjenama i uslovljavanjima prema DNP-u, oni obavještavaju javnost da će u tom slučaju podržati Srđana Perića za predsjednika Skupštine kako bi u tehničkom mandatu obavljao funkciju i na taj način bi, kako navode, spriječili uvođenje prinudne uprave.

„Na kraju, DNP obavještava javnost, da ako nekad dođe do rekonstrukcije Vlade, i gospodin Radoš Zečević bude predložen za ministra, naš poslanički klub neće glasati protiv njega, niti ćemo ga bilo čime uslovljavati kao što on nedjeljama bez ikakve potrebe  ucjenjuje i uslovljava nas, a da pri tom nije obavio nijedan razgovor s našim predstavnicima“, navodi se u saopštenju.

Tagovi