Biznismenu Aleksandaru-Acu Mijajloviću i nekadašnjem šefu Kontraobavještajne službe Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) i funkcioneru Uprave policije Dragu Spičanoviću, na predlog Specijalnog državnog tužilaštva po čijem nalogu su uhapšeni 3. oktobra prošle godine, produžen je pritvor, kazala je danas portalu Adria samostalna savjetnica za odnose sa javnošću Višeg suda u Podgorici Ivana Vukmirović.
Mijajlović i Spičanović će, navela je ona, u pritvoru ostati do dalje odluke suda.
Produženje njihovog pritvora SDT je predložilo u juče podignutoj optužnici protiv njih dvojice i još četvoro osumnjičenih za stvaranje kriminalne organizacije – nekadašnjeg načelnika podgoričke policije Milovana Pavićevića, policajca Vladana Lazovića, više državne tužiteljke Andrijane Nastić i bivšeg ministra odbrane i poslanika DPS-a Predraga Bošković.
Mijajlović se, osim za formiranje kriminalne grupe, sumnjiči i za produženo krivično djelo zloupotreba službenog položaja putem podstrekavanja.
Spičanoviću se, pored članstva u navodnoj Mijajlovićevoj kriminalnoj organizaciji, na teret stavlja zloupotreba službenog položaja i odavanje tajnih podataka, za koje se sumnjiče i Pavićević i tužiteljka Nastić.
Lazović je, osim za pripadništvo kriminalnoj grupi, osumnjičen i za dva krivična djela odavanje tajnih podataka.
Mijajlović je, navodno, formirao kriminalnu organizaciju kako bi, koristeći uticaj u državnim institucijama, bezbjednosnim službama i medijima, pomogao bivšoj vlasti DPS-a Mila Đukanovića.
(Adria)

Moj Spico,usrase se u tebe oni kojima nisi iz cmara izlazio… Nema buke vise u mornaru…