Viši sud u Podgorici odbio je danas da ukine pritvor bivšem policijskom funkcioneru Zoranu Lazoviću, optuženom da je na čelu kriminalne grupe koja je sarađivala i od krivičnog gonjenja štitila kriminalni kavački klan odbjeglog Radoja Zvicera.
Ukidanje pritvora, u nastavku suđenja, danas su zatražili branioci Lazovića.
Međutim, tročlano sudsko vijeće kojim predsjedava Veljko Radovanović smatra da je prijedlog neosnovan.
“Pritvorski osnov pod tačkom 4 (težina krivičnog djela za koje je predviđena zatvorska kazna od najmanje 10 godina, prim.a) dodat je da bi država bila mirna. To je učinjeno uz zloupotrebu položaja vijeća Apelacionog suda Crne Gore”, rekao je jedan od Lazovićevih branilaca, advokat Zoran Piperović, prenosi Adria.
On smatra da u obzir treba uzeti zakonsku, ali i ljudsku mjeru.
“A ne da se pritvor produžava da se ne bi naljutio neko van ovog suda”, kazao je Piperović, ocijenivši apsurdnim to što je Lazoviću određen i produžen pritvor zbog opasnosti od bjekstva.
“Gdje će da bježi čovjek od 70 godina. Kućni pritvor uz elektronski nadzor je sasvim dovoljan”, naveo je Piperović.
U navodnoj kriminalnoj grupi Zorana Lazovića, prema optužnici specijalnog tužioca Miloša Šoškića, nalaze se penzionisani glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić i suspendovani specijalni tužilac Saša Čađenović.

Hahaaaa ,ču 10 godina samo pa ovo je sprdačina od sudstva i države!
SRAM VAS BILO USRANO SUDSTVO MONTEPRKNA…10 X 3 TREBA