Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ – Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su, u nastavku sprovođenja akcije „Petarda“, nakon konsultacija sa postupajućim državnim tužiocem u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, podnijeli krivičnu prijavu protiv R.Ć. iz Bijelog Polja, zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljena trgovina. Saopštenje Uprave policije prenosimo integralno:
„Sumnja se da je R.Ć. krivično djelo počinio na način što je, bez posjedovanja odobrenja za obavljanje trgovinske djelatnosti i bez propratne dokumentacije za navedenu robu, pribavio određenu količinu pirotehničkih sredstava, u namjeri da ih neovlašćeno proda po većoj cijeni.
Policija je prethodno kod R.Ć. pronašla i od njega oduzela pirotehnička sredstva, nakon čega je o svemu obavijestila nadležnog tužioca.
Preduzimanje ciljanih kontrola u cilju suzbijanja sive ekonomije, kao i ostalih oblika kriminaliteta i prekršaja, će i dalje biti u fokusu rada policijskih službenika, radi stvaranja povoljnijeg ambijenta u društvu.
Uprava policije akciju „Petarda“ sprovodi na nacionalnom nivou, u cilju spečavanja nedozvoljene trgovine i zloupotrebe pirotehničkih sredstava.
Koristimo priliku da, zbog proslave novogodišnjih praznika, još jednom apelujemo na roditelje i staratelje da vode računa o zloupotrebi petardi i vatrometa od strane njihove djece, te da im ova pirotehnička sredstva ne čine dostupnim. Zloupotreba pirotehničkih sredstava može dovesti i do težih posljedica po život i zdravlje, kako njih samih tako i drugih građana, djece i životinja“.

Koje je to licemerje drzave da dragi Bog sacuva.Pa drzavni tajkuni i kinezi uvoze i plasiraju to naivnoj deci a oni se prave ludi.Sto ne zabranite uvoz tog opasnog djubreta, ili je i to mozda nacin da se puni budzet, a deca nek stradaju?