Bivšoj pripadnici Vojske Crne Gore, M. V, protiv koje se vodi postupak pred Osnovnim državnim tužilaštvom u Podgorici zbog osnovane sumnje u falsifikovanje službene isprave, angažman u Vojsci prestao je 15. avgusta 2024. godine, kada je udaljena zbog utvrđenih bezbjednosnih smetnji uz “nečastan otpust”, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.
„Prestanak angažmana sproveden je u skladu sa važećim zakonima i internim procedurama MO i VCG.
U Vojsci Crne Gore ne postoji tolerancija za zloupotrebe u službi i apsolutni prioritet je očuvanje profesionalizma i integriteta institucije.
Pojedincima koji svojim postupcima pokušaju da naruše ugled Vojske neće biti dozvoljeno da ugroze sistem odbrane i povjerenje javnosti.
Svako odstupanje od profesionalnih i bezbjednosnih standarda ima odgovarajuće posljedice. Vojska Crne Gore ostaje posvećena očuvanju integriteta i zaštiti nacionalne bezbjednosti“, navode u saopštenju.
(Gradski)
