„Jučerašnje istupanje predsjednika Opštine Budva još jednom pokazuje manipulativni pristup u nedostatku rezultata koje bi trebalo da isporuči građanima“, poručuje Mladen Mikijelj, predsjednik opštinskog odbora Nove Srpske Demokratije Budve.
On ističe da predsjednik opštine, umjesto da preuzme odgovornost, optužuje Javno preduzeće „Morsko dobro“ za propuste u održavanju čistoće.
„Naravno, niko ne spominje da Komunalno doo od ‘Morskog dobra’ dobilo više od milion eura u posljednje četiri godine da vodi računa o čistoći u zoni kojom upravljamo. Za sav eventualni nered u toj zoni odgovorno je opštinsko preduzeće. Da nisu zaposlili stotinu radnika u administraciji u izbornoj godini, imali bi više sredstava i ljudstva na terenu da obave posao za koji su plaćeni. Građani bi tada dobili kvalitetniju uslugu, a obala i grad bi bili čisti“, zaključuje Mikijelj.
Podsjeća da je prošle godine Budva bila zatrpana tonama smeća na ulicama, što je izazvalo negativne reakcije u regionu. „Bili smo na ivici zaraze, a najgorje slike Budve obišle su region. Pokazalo se tada kako vlast doživljava odgovornost i brigu o javnom interesu. Šteta koja je nanesena Budvi kao turističkom gradu je nemjerljiva i proći će godine dok se ne nadoknadi“, ističe Mikijelj.
On posebno kritikuje nezakonite i neodgovorne poteze opštine, poput zabrane prolaska vozilima „Morskog dobra“ u kontakt zonu Starog grada i vozilima koja dostavljaju robu za Luku Budva. „Ove mjere nisu u interesu građana, već predstavljaju obračun sa neistomišljenicima“, poručuje Mikijelj.
Mikijelj takođe naglašava da Opština Budva nije odgovorila ni na jednu inicijativu za saradnju i sprovođenje investicija, što, kako kaže, jasno pokazuje koliko im je stalo do razvoja grada.
„Sve ostalo je jeftina politička propaganda po principu ‘što gore – to bolje’. Građani, s vremenom, sve jasnije vide ko se kako odnosi prema javnim resursima“, zaključuje Mladen Mikijelj.

Mladen Mikelj najuspešniji državni menadžer. I zato je meta svih nesposobnijih.
E Bogami prijatelju…u Budvi svi ste(politicari) nazalost isti!Padrini grupa,vasa trač grupa,Odzic iz popovske kuce-kad mu zatreba,onaj prostak Milovic iz drpsa…