Apelacioni sud Crne Gore je nakon sjednice vijeća od 2. septembar 2025.godine donio presudu kojom je odbio kao neosnovanu žalbu branioca optuženog Igora Nikića izjavljenu protiv presude Višeg suda u Podgorici.

– Presudom Višeg suda u Podgorici optuženi Igor Nikić oglašen je krivim zbog krivičnog djela ubistvo u sticaju sa krivičnim djelom nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija i osuđen je na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina i 6 mjeseca u koju mu je uračunato vrijeme provedeno u pritvoru – saopšteneno je iz Apelacionog suda.

Žalbu protiv prvostepene presude izjavio je branilac optuženog zbog bitne povrede odredaba krivičnog postupka, pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja i odluke o kazni.

– Odlučujući o žalbi, Apelacioni sud je ocijenio da je prvostepeni sud je dao jasne i potpune razloge, koje je prihvatio i ovaj sud, o tome zašto nije prihvatio stav odbrane da je optuženi izvršio ubistvo na mah, pa je na pravilno i potpuno utvrđeno činjenično stanje pravilno primijenio Krivični zakonik kada je radnje optuženog Igora Nikića pravno ocijenio kao krivično djelo ubistvo u sticaju sa krivičnim djelom nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija – ističu u saopštenju.

Apelacioni sud je, kako navpode, ispitao pobijanu presudu i u dijelu odluke o kazni koja se osporava žalbom branioca, pa je ocijenio da je prvostepeni sud pravilno utvrdio i u dovoljnoj mjeri vrednovao sve okolnosti koje su od uticaja na izbor krivične sankcije i koje su od značaja da kazna bude veća ili manja.

– Po mišljenju Apelacionog suda izrečena kazna zatvora u trajanju od 15 godina i 6 mjeseca predstavlja adekvatnu kaznu težini krivičnog djela i stepenu krivice optuženog, pa je za očekivati da će se istom postići svrha kažnjavanja u okviru opšte svrhe izricanja krivičnih sankcija – zaključeno je u saopštenju.

Tagovi