Specijalno državno tužilaštvo i Specijalno policijsko odjeljenje već duže vrijeme rade u uslovima koji nisu na nivou izazova sa kojima se svakodnevno suočavaju, saopštio je Bogdana Božovića, poslanik Socijalističke narodne partije (SNP).

„Država ima obavezu da pokaže veću posvećenost i obezbijedi im odgovarajuću podršku, jer upravo od njihovog rada zavisi uspješnost u borbi protiv najtežih oblika kriminala i korupcije. Jačanje njihovih kapaciteta nije trošak, već ulaganje u sigurnost i povjerenje građana“, izjavio je Božović,

Kako je istakao, „borba sa organizovanim kriminalom i korupcijom na svim nivoima mora ostati apsolutni prioritet“.

„Institucije koje su no sioci ovog procesa moraju imati jasno uporište i zaštitu države, jer samo na taj način možemo osigurati da rezultati budu dugoročni i održivi. To je interes čitavog društva i važan preduslov za napredak naše zemlje“, rekao je poslanik SNP-a, pa dodao:

„U tom kontekstu, od posebnog značaja je i što skorije pokretanje procedure za usvajanje modela vetinga u pravosuđu i tužilaštvu. Transparentna i objektivna provjera nosilaca pravosudnih funkcija doprinijeće većem povjerenju javnosti i učvrstiti uvjerenje da borba protiv kriminala i korupcije ima sistemski i sveobuhvatan karakter“, zaključio je Božović.

Tagovi