Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenja bezbjednosti Plav, uhapsili su tridesetjednogodišnjeg S.F. iz Gusinja zbog sumnje da je napao komunalnog policajca tokom vršenja službene dužnosti.
Kako je saopšteno iz Uprave policije, incident se dogodio kada je S.F. nepropisno parkirao teretno motorno vozilo, ometajući saobraćaj. Komunalni policajac ga je upozorio i naložio mu da ukloni vozilo, na šta se osumnjičeni oglušio.
Nakon verbalnog sukoba, S.F. je, kako se navodi, prišao policajcu s leđa, uhvatio ga za vrat, oborio na tlo i zadao mu udarac u predjelu grudi. Potom je oštećenog, koji se nalazio na asfaltu, uhvatio za noge i vukao po podlozi.
Po nalogu tužioca iz Osnovnog državnog tužilaštva u Plavu, osumnjičeni je lišen slobode i protiv njega je podnijeta krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti. Tužilac je donio rješenje o zadržavanju do 72 sata.
Istraga o ovom slučaju je u toku.
