Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su FMP rezultatom 94:93 u poslednjem kolu ABA lige.

Crvena zvezda je svoj meč protiv FMP-a u Železniku dobila posle dramatičnih 40 minuta košarke, a crveno-bijeli ostvarili su 44. pobjedu u nizu protiv „pantera“.

Momci s Malog Kalemegdana i oni iz Železnika su od 2011. odigrali ukupno 44 utakmice, a svaka od njih imala je identičan epilog – pobjeda crveno-bijelih.

Tako je bilo i u „FMP Areni“ u nedelju uveče, iako je domaćin imao šansu da trijumfuje i napokon „skine skalp“. Nije im pomogla blistava partija Džejka Stivensa od 29 poena i 10 skokova, dok je Skot imao 23 poena i 9 asistencija, a 17 je imao Filip Barna, dok je 12 upisao Grojić.

Crvenu zvezdu je do pobjede predvodio Kalinić sa 19 poena, 6 skokova i 3 asistencije, Petrušev je imao 16 poena i 5 skokova, a Ajzea Kenan i Miloš Teodosić postigli su po 13 poena.

U neivjesnom finišu Stivens i onda dvije vezane bravure Skota donijele su FMP-u izjednačenje na 93:93. Filip Petrušev je nakon toga iznudio dva bacanja.

Promašio je jedno i ostavio FMP-u 14 sekundi da sve riješi u svoju korist. Imao je Stivens šut za pobjedu, ali nije pogodio.

REZULTATI

Petak

Zadar – Split 81:80

Cibona – Spartak 72:81

Subota

Mornar – Igokea 79:114

Krka – Cedevita 87:91

Nedjelja

Dubai – Budućnost 79:75

FMP – Crvena zvezda 93:94

Partizan – Mega 89:82

Ponedjeljak

18.00 SC Derbi – Borac

 https://

Standings provided by Sofascore

 

Tagovi