Partizan drugu godinu zaredom nije uspio da se plasira među deset najboljih ekipa u Evroligi, što je bez sumnje rezultatski neuspjeh, iako nije bilo lako igrati potpuno nov sastav u odnosu na prethodnu godinu.
Ne žele u Partizanu da traže opravdanja, već pokušavaju da sagledaju greške i da ih u susret narednoj sezoni isprave.
To bi trebalo da podrazumijeva i nove promene u igračkom kadru, ali prema riječima predsjednika kluba Ostoje Mijailovića, te promjene na jleto neće biti tako obimne kao prošle godine.
„Mislim da će ovaj tim će doživjeti neku rekonstrukciju, vjerovatno blagu rekonstrukciju. Tu neke pozicije nisu popunjene, ali opet kažem da nije još završena sezona pa ne bih ulazio u detalje, ali će ova ekipa sigurno biti dosta bolja sledeće godine nego što je bila ove prve godine. Mi smo u nekom trenutku nakon onoga pada i onih 2-8, 2-9, koliko je bilo, imali smo 13-3 skor i samo smo u nekom trenutku pali, pali smo posle Kupa Radivoja Koraća, dakle. To jeste odlika novih timova. Nije lako složiti, da kažem, 12-13 igrača koji konstantno igraju, koji se mijenjaju i jedan dobar kvalitetan tim prve sezone. Tu je samo Balša Koprivica, ostao od starih igrača, iz prethodne sezone.
Nije ovo nikakav alibi, ovo je sportski neuspjeh, siguran sam u to, što se tiče Evrolige, ali mi moramo da se trudimo da budemo bolji u budućnosti, jer kao klub dajemo veliku podršku, napravili smo budžet koji je korektan, koji je sigurno u top osam, top devet budžeta u Evroligi i stvarno u budućnosti očekujemo mnogo više na sportskom planu nego što smo dobili do sada“, objasnio je Mijailović u razgovoru za “Sportal“.
