Košarkaši Čikaga pobijedili su noćas na svom terenu Majami 133:124, i time zabilježili svoj 22. trijumf u Američkoj profesionalnoj košarkaškoj ligi (NBA) ove sezone.

Najefikasniji u ekipi Čikaga sa po 24 poena bili su Matas Buzelis (10/10 šut iz igre) i Džoš Gidi, koji je zabilježio i sedam asistencija i pet skokova.

Kobi Vajt je dodao 22 poena, Ejo Dosunmu je upisao 21 poen i devet asistencija, dok je crnogorski centar Nikola Vučević zabiljležio dabl-dabl sa 12 poena i 11 skokova.

U ekipi Majamija najefikasniji sa po 23 poena bili su Bem Adebajo i Tajler Hiro, koji je imao i devet asistencija i osam skokova.

Reprezentativac Srbije Nikola Jović je za 36 minuta igre zabilježio 20 poena (pet pogođenih trojki), što je za poen manje od njegovog rekorda sezone, kao i dva skoka i dvije asistencije, dok je Kelel Ver ostvario dabl-dabl sa 17 poena i 12 skokova.

Iako su na pet minuta do kraja gostujući igrači imali prednost 118:114, serija od 11:2 je timu iz Ilinoja obezbijedila pobjedu. Na dva i po minuta do kraja Vajt je, uz sat na kom je isticao vrijeme, probio i zakucao loptu za +5, što je prednost koju nisu ispuštali do kraja.

Poslednje poene na meču je postigao naš Nikola Jović, ali tada je ishod meča već bio riješen.

Čikago zauzima 10. mjesto na tabeli Istočne konferencije sa 29 poraza nakon 51 utakmicu, dok je Majami šesti sa skorom 24/24.

 

NBA, rezultati:
Filadelfija – Dalas 118:116
Toronto – Njujork 115:121
Klivlend – Boston 105:112
Bruklin – Hjuston 99:97
Čikago – Majami 133:124
Portland – Indijana 112:89
LA Klipers – LA Lejkers 97:122

Registruj se na meridianbet.me i započni igru uz fantastičnih 100 eura bonusa dobrodošlice!

Tagovi