Još nije poznato da li će Novak Đoković i Endi Mari nastaviti saradnju, ali proslavljeni Britanac u intervjuu za „Gardijan“ ispričao je prve utiske o saradnji sa najboljim teniserom svih vremena i tom prilikom istakao je da bio mnogo nervozan u trenerskoj ulozi.

Teniski svijet uživao je tokom Australijan opena gledajući Novaka Đokovića sa trenerom Endijem Marijem, ali pitanje je da li će dva teniska velikana nastaviti da sarađuju. Posle prvog turnira zadovoljni su jedan sa drugim, međutim kako je Britancu ovo prvi trenerski posao bilo je i nervoze.

„Oduvijek sam znao da ću uživati u trenerskom poslu. Nikad nisam mislio drugačije, ali postoje stvari koje sam naučio i koje su možda bile malo drugačije od onoga što sam očekivao“, istakao je Mari.

Pred susret Novaka sa Alkarasom na Australijan openu nije bilo lako ni Mariju.

„Osjećao sam mnogo nervoze u pripremama mečeva, ali kada sam to gledao, osjećao sam da to mogu da isključim. Osjećao sam se mirno sa strane. Na kraju meča sa Alkarasom ili važnim trenucima osjetio sam nervozu, ali ne u istoj mjeri kada igrate“, rekao je bivši broj jedan.

Posle pobjede srpski as je potrčao i zagrlio svog trenera i prijatelja, a nekada velikog rivala.

„Bio je to ‘kul’ trenutak. Svi su bili prilično uzbuđeni posle meča, s obzirom na to kako se osjećao. To je bio nestvaran tenis. Nevjerovatne performanse. Bio sam iznenađen kad je došao jer smo nekako proslavili posle meč lopte. Bio je oduševljen pobjedom i načinom na koji je igrao i time što je prošao. Lijep trenutak“, zaključio je Mari.

Proslavljeni Britanac smatra da ima prostora da napreduje kao trener.

„Sigurno da postoje oblasti u kojima ću morati da se poboljšam, na primjer, u tehničkoj strani igre. Kao igrač, razumio bih osnove, ali ne tako dobro kao neki veoma iskusni treneri. Neki od njih sa kojima sam radio tokom godina bili su veoma jaki u toj oblasti“, istakao je Mari.

Registruj se na meridianbet.me i započni igru uz fantastičnih 100 eura bonusa dobrodošlice!

Tagovi