Dobar otpor pružile su rukometašice Budućnosti u prvom dijelu meča protiv Đera u 11. kolu Lige šampiona, ali nakon uvodnih 20 minuta više nisu imale snage da se nose sa širokom rotacijom prvaka Evrope. Iskoristio je mađarski velikan i upisao ubjedljiv trijumf, 33:21.

Poslije meča Bojana Popović bila je zadovoljna sa uvodnih 20 minuta, ali istakla je da je široka rotacija Đera presudila meč.

“Dobro smo počeli, naročito u odbrani i to nam je donijelo dobar rezultat. Bili smo ravnopravan rival velikom favoritu u prvih 20-ak minuta, nakon čega je Đer promijenio sva tri beka. Te nove igračice su donijele energiju domaćinu, dok smo mi napravili dosta grešaka u napadu i dozvolili im da postižu lake golove. Kada igrate protiv Đera, znate da imaju veliku rotaciju i da sa čestim izmjenama održavaju visok ritam, a za mladu ekipu kao što imamo mi, teško je ispratiti taj ritam. U nastavku smo se u jednom trenutku približili, ali su se ponovo desili promašeni ziceri i sedmerci, što dovodi do pada u igri. Rezultat je takav kakav jeste, ali zadovoljna sam onim što smo prikazali u prvih 20-ak minuta”, kazala je Popović.

Uz standardno veliki doprinos u odbrani, desni bek Tanja Ivanović bila je odlična i u napadu i četiri puta zatresla je mrežu šampiona Evrope.

“I u napadu i odbrani smo imale odličnu energiju na početku meča. Ipak, uslijedio je pad u igri, naročito u odbrani, a Đer je kažnjavao greške koje smo pravile i postizao lake golove. Žao mi je zbog pada u igri nakon sjajnog starta, ali moramo da nastavimo da radimo naporno i više vjerujemo u sebe. Znam da možem da odigramo bolje nego danas u Đeru“, rekla je Ivanović.

Registruj se na meridianbet.me i započni igru uz fantastičnih 100 eura bonusa dobrodošlice!

Tagovi