Šta se dešava kad opozicija dobije šansu da na izborima smijeni vlast u opštini u kojoj DPS ima gradonačelnika?, upitao je Tihomir Dragaš, član Predsjedništva Pokreta Evropa sad (PES).

„1. Usvaja se neustavni zakon o odlaganju izbora; 2. Odvajaju se dijelovi opštine u kojima opozicija ima veliku podršku; 3. Kroje se izborni zakoni tako da omoguće masovni izborni turizam; 4. DPS kao političko krilo mafije – ne zna se gdje počinje partija, a gdje završava mafija; 5. Djelovanje mafijaških grupa u interesu vrha kriminalne hobotnice; 6. Zloupotreba državnih resursa i službi na svim nivoima“, napisao je Dragaš na mreži X.

On je pitao i „šta se dešava kada opozicija uprkos svemu gore navedenom nakon izborne pobjede stekne legitimitet da bude nova vlast?“

1. Blokiraju se sve institucije u državi; 2. Ne zakazuje se sjednica opštinske izborne komisije na kojoj bi se proglasili rezultati izbora kako bi DPS gradonačelnik ostao da vlada bez ikakvog legitimiteta dok se ne okončaju predsjednički izbori; 3. Djelovanje mafijaških grupa u interesu vrha kriminalne hobotnice; 4. Zloupotreba javnih resursa i službi na svim nivoima“, zaključio je Dragaš.

Tagovi