Sukob klanova unutar DPS-a uslovio je da se prisluškivanje političkih neistomišljenika, ne vrši samo u ANB-u, već na još najmanje dvije adrese unutar bezbjednosnog sistema, otkriva Borba.
Osim ANB-a, oformljeni su centri za prisluškivanje unutar MUP-a, odnosno, unutar ministarstva odbrane.
Prema našim saznanjima, ti centri nijesu umreženi, već je riječ o samostalnoj djelatnosti, tačnije, svako za sebe vrši prisluškivanje.
Ovo je još jedan dokaz da unutar sistema vlada anarhija, odnosno, da ljudi iz vrha DPS-a ne vjeruju jedni drugima.
“Nekad je postojao samo jedan centar za prisluškivanje i to u ANB-u. Sada imamo još dva, jer je poznato da je ANB odan Đukanoviću, što se ne bi moglo reći za druge centre unutar bezbjednosnog sistema. Očigledno da čelni ljudi partije koja je tri decenije na vlasti više nemaju povjerenja jedni u druge, a ujedno, ni strane obavještajne službe nemaju povjerenja u ANB, kao strateškog partnera”, pojašnjava naš sagovornik iz bezbjednosnog sistema.
Problem je i ko sve ima pristup tim centrima za prisluškivanje, kako od ljudi iz režima, tako i od međunarodnog faktora.
