“Prije nego usvoje Zakon o amnestiji, želim da njegovi predlagači i glasači, prvo dožive da im neko ubije člana porodice, pa onda neka traže amnestiju za tog ubicu, poručila je Slavica Šćekić, sestra Slavoljuba Šćekića ubijenog policijskog funkcionera i dodaje:
“Onda ću ih ja pitati hoće li žaliti ubijenog brata, dijete… ili njihovog ubicu?
Šta drugo reći, želim svakome ko brani ubice moga brata da doživi ovo što sam ja doživjela. Čisto da shvate što znači ubistvo, i bol za ubijenim članom porodice.
Nekome će biti brutalna i bizarna ova moja objava. Neka mi ne zamjere prijatelji istomišljenici, mada i znam da neće. Oni drugi, neka se opamete, napisala je Šćekić na svom Fejsbuk profilu.

