Istražitelji za privredni kriminal upali su u Radio difuzni centar Crne Gore zbog sumnje da su u tom preduzeću počinjene milionske malverzacije, ekskluzivno saznaje Borba.
Na čelu RDC-a je Slobodan Stanišić, koji je pod osnovanom sumnjom da ima veze sa određenim nezakonitim radnjama u prethodnom periodu, koje su predmet provjera.
”U toku su provjere, biće izuzeta kompletna dokumentacija o poslovanju, koja će biti predmet vještačenja, kazao je naš izvor iz Odjeljenja za suzbijanje privrednog kriminaliteta.
Kako saznajemo, postoji više ključnih svjedoka koji su već svoja saznanja predočili istražiteljima, kao i prijave iz ranijeg perioda koje ukazuju na mnoge nezakonitosti.
Istražitelji su već obavili razgovore sa nekim licima koja su povezana sa RDC-om, a u toku je “češljanje” dokumentacije i ugovora.
Prvi preliminarni rezultati pokazuju na veliki broj nezakonitosti koje se mjere milionskim pronevjerama, a sporne su i neke naplate koje je trebao da vrši RDC.
Takođe, pod lupom su i određene kadrovske promjene koje su se desila u poslednje vrijeme, a na udaru se našla i bliska srodnica vusokog funkcionera DPS-a.

