Otac Snežane Kuč, odbornice DPS-a i predvodnice pučista u Budvi, akter je jedne od najvećih korupcionaških milionskih afera u tom gradu, otkriva Borba. Taj predmet, poznatiji kao afera Akva park, nalazi se u Specijalnom tužilaštvu godinama. Stanko Knežević, otac Snežane Kuč, direktno je umiješan u tu aferu.

Sporni ugovor u aferi Akva park i potpis oca Snežane Kuč (desno)

Predsjendik SO Budva Krsto Radović danas je podsjetio na aferu Akva park gdje odbornica DPS Snežana kuč ima direktne veze.

”Onda se nemojte čuditi zašto tako kidiše ta gospođa na građane, na mladost, na ovu instituciju. Mora da izvršava zadatke ne bi li joj se vratilo 2,8 miliona eura iz ovih afera“, kazao je Radović.

Op­šti­na Bu­dva, za mandata Dragana Krapovića, pre­da­la je Spe­ci­jal­nom tu­ži­la­štvu do­ku­men­ta­ci­ju o sum­nja­ma u zlo­u­po­tre­bu pri­li­kom da­va­nja ga­ran­ci­je za is­pla­tu 2,7 mi­li­o­na eura du­ga, ko­ji je ne­ka­da­šnji pred­sjed­nik bu­dvan­skog par­la­men­ta Bo­ro La­zo­vić (DPS) imao pre­ma Op­šti­ni pri­li­kom ku­po­vi­ne par­ce­le u cen­tru gra­da, na ko­joj je pla­ni­ra­na grad­nja luk­su­zne de­ve­to­sprat­ni­ce.

Sumnja se da je kao ga­ran­ci­ja za ku­po­vi­nu atrak­tiv­nog ze­mlji­šta po­slu­žio fik­tiv­ni ugo­vor o pre­u­zi­ma­nju du­ga iz 2010. go­di­ne, ko­jim se Op­šti­na oba­ve­za­la da sva du­go­va­nja ko­ja Bo­ro La­zo­vić ima pre­ma njoj „pre­bi­je” ta­ko što bi on iz­nos od 2,7 mi­li­o­na pla­tio Stan­ku Kne­že­vi­ću iz Bu­dve.

Op­šti­na je Kne­že­vi­ću pret­hod­no osta­la du­žna jer je pre­u­ze­la na se­be dug ko­ji je kon­tro­verz­na fir­ma Akva­park ima­la pre­ma Kne­že­vi­ću, na osno­vu ugo­vo­ra o zaj­mu. Me­đu­tim, ka­ko se sum­nja, dug La­zo­vi­ća pre­ma Kne­že­vi­ću ne sa­mo što ni­je pla­ćen ne­go su ta­kvi ugo­vo­ri ko­je je Op­šti­na za­klju­či­va­la ap­so­lut­no ne­za­ko­ni­ti.

Stan­ko Kne­že­vić je 9. de­cem­bra 2008. go­di­ne po­zaj­mio fir­mi Akva­park 2.789.137 eura. Već 2010. go­di­ne Op­šti­na Bu­dva do­no­si od­lu­ku da, ima­ju­ći u vi­du da je Akva­park bi­tan zbog ula­ga­nja u pro­je­kat iz­grad­nje Vo­de­nog gra­da, pre­u­zme dug ko­ji je to pred­u­ze­će ima­lo pre­ma Stan­ku Kne­že­vi­ću. Taj ugo­vor o ce­si­ji, za­ve­den pod bro­jem 001-2260/1, sklo­pljen je 28. ju­la 2010. go­di­ne, a pot­pi­sa­li su ga u ime Op­šti­ne La­zar Ra­đe­no­vić, Stan­ko Kne­že­vić i u ime Akva­pra­ka Bla­žo Ra­do­man.

Oko 20 da­na ka­sni­je, 19. av­gu­sta 2010. go­di­ne, u ar­hi­vi Op­šti­ne za­ve­den je no­vi ugo­vor pod bro­jem 001-2494/1. Nji­me Op­šti­na pri­zna­je da ima dug pre­ma Kne­že­vi­ću, ali i kon­sta­tu­je da su Bo­ro i Jo­vo La­zo­vić na osno­vu ugo­vo­ra o ku­po­pro­da­ji du­žni 2.724.540 eura.

Za­to op­štin­ska vlast od­lu­ču­je da svo­je po­tra­ži­va­nje pre­ma La­zo­vi­ći­ma ustu­pi Kne­že­vi­ću, i ti­me se eks­pre­sno do­no­si od­lu­ka da su La­zo­vi­ći vla­sni­ci par­ce­le u cen­tru gra­da. Ugo­vor je u ime Op­šti­ne pot­pi­sao njen ta­da­šnji pred­sjed­nik Raj­ko Ku­lja­ča.

No­va bu­dvan­ska vlast je in­for­mi­sa­la tu­ži­la­štvo o sum­nja­ma da La­zo­vi­ći dug ni­ka­da ni­je­su iz­mi­ri­li, kao i da je ugo­vor o pre­u­zi­ma­nju du­ga iz 2010. go­di­ne šte­tan po in­te­res Op­šti­ne.

La­zo­vić je uka­zi­vao da će na osno­vu is­pla­te du­ga pre­ma Stan­ku Kne­že­vi­ću pla­ti­ti cje­lo­ku­pan dug, što se, po svoj pri­li­ci, ni­ka­da ni­je de­si­lo, ali je Op­šti­na ka­sni­je pri­zna­la La­zo­vi­ću da je to re­gu­li­sa­no i ti­me po­tvr­di­la da je on vla­snik ze­mlje na ko­joj se gra­di, što je ka­sni­jim od­lu­ka­ma i ozva­ni­če­no.

Kako saznajemo, jedan dio duga Kneževiću je vraćen kroz fiktivne fakture da je Akva park koristio njegove kamione, iako ih on nije nikad posjedovao.

Tagovi