Jasno je da tenzije i sukobi odgovaraju samo DPS-u. Zato oni danima, zajedno sa pojedinim grupama unutar nikšićke policije, kreiraju fiktivnu sliku navodne ugroženosti nekih njihovih članova kako bi vještački stvorili tenzije koje treba da dovedu do stvarnih sukoba. To je u intervjuu za portal IN4S ocijenio nosilac liste koalicije „Za budućnost Nikšić“ Marko Kovačević.
„Postoji još jedan broj naših sugrađana koji su patološki vezani za DPS i imaju fascinaciju onom moći koju su nekada imali. 14. marta moramo da oslobodimo te ljude zabluda i da im pokažemo da može drugačije“, poručio je Kovačević.
Dan lokalnih izbora u Nikšiću se približava. Zašto bi ste građanima preporučili da glasaju koaliciju „Za budućnost Nikšića“ koju Vi predvodite?
Prije svega je neophodno potvrditi veliku, istorijsku pobjedu koju smo ostvarili 30. avgusta i poslati DPS jednom zauvijek u prošlost. Takođe je važno da u Nikšiću konačno imamo listu koja će sama biti jača od one liste koju predvodi DPS. Takav potencijal ima samo lista Za budućnost Nikšića koju čini 11 konstituenata i koja je najveća koalicija ikada u našem gradu. Mi smo okrenuti budućnosti a prošlost ostavljamo DPS-u jer ona pripada njima. Nikšić zaslužuje promjene i Nikšić zaslužuje bolju budućnost koja će pripadati svima a ne samo izabranima. Nikšić je srce Crne Gore i ako njemu vratimo funkciju čitava Crna Gora će krenuti naprijed. Na ovim izborima ne postavlja se samo pitanje budućnosti Nikšića već i čitave Crne Gore. Oči djece iz cijele Crne Gore sada gledaju u nas. Glasanjem za bolju budućnost Nikšića, glasamo za bolju budućnost čitave Crne Gore. Zato je broj 4 pravi izbor za građane Nikšića 14. marta jer pod tim brojem vadimo svi zajedno, bez razlike, kartu za bolju budućnost našeg grada i naše djece.
Kada je u pitanju ekonomski razvoj grada, šta će biti Vaši prioriteti?
Naš prioritet u budućem rukovođenju opštinom Nikšić biće rešavanje pitanja nezaposlenosti. Našem gradu ne trebaju više kriminalci i tajkuni već pošteni ljudi koji će dovesti investitore i obezbjediti nova radna mjesta. Tražićemo regionalnu pomoć u borbi protiv korone kako bi naša opština što prije izašla iz ove teške situacije i kako bi nastavili sa normalnim životom.
Sistematskim uništavanjem grada, zanemarivanjem potreba građana i politikom korupcije i represije, DPS je uspio da Nikšić učini gradom iz kojeg mladi odlaze, u kojem nezaposlenost raste, u kojem se dijelimo na one koje “teren prepoznaje“ i na one koje DPS uopšte ne prepoznaje kao građane.
Sada je vrijeme za promjenu, za lokalnu vlast koja neće krasti od naše djece već stvarati prilike i blagostanje za njih. Vrijeme je za lokalnu vlast koja će stvarati poslove i pristojne plate za sve a ne samo za privilegovane. Snažan Nikšić je osnova za snažnu Crnu Goru i zato naš pristup mora biti domaćinski i na korist svih građana. Imamo najbolje pozicije u regionu, mnogo bolje od svih ostalih listi koje učestvuju na izborima i možemo da obezbjedimo najviše investicija a samim tim i najviše novih radnih mjesta u Nikšiću. To će biti naš prioritet u narednom periodu. Ne DPS priča o 1918. godini već 1918. i više novih radnih mjesta u Nikšiću.
Da li je situacija u Nikšiću napeta, kako to javljaju pojedini mediji, ali i lideri Demokratske partije socijalista koja optužuju opoziciju da podiže tenzije?
DPS nastupa kao u onoj sceni iz kultnog italijanskog filma u kojoj kradljivac bicikla uleće u masu koja juri lopova i viče iz sveg glasa: Drž’te lopova!
Jasno je da tenzije i sukobi odgovaraju samo DPS-u. Zato oni danima, zajedno sa pojedinim grupama unutar nikšićke policije, kreiraju fiktivnu sliku navodne ugroženosti nekih njihovih članova kako bi vještački stvorili tenzije koje treba da dovedu do stvarnih sukoba. Kako smo mi iz koalicije Za budućnost Nikšića ostali imuni na te njihove pokušaje i nismo reagovali DPS je otkrio svoje pravo lice mučkim napadom iz zasjede na našeg aktivistu Luku Trebješanina, kom su prethodno skoro čitav mjesec crtali metu i lažno ga optužili da je jogurtom polio Iliju Ašanina. To je i kod nas upalilo alarm i tražili smo da se hitno otkriju počinioci tog djela što se nije desilo. Direktor policije Brđanin je sklonio komandira stanice Mađarića i načelnika CB Nikšić Goranovića sa tih pozicija i rekao da će oni obavljati neke druge poslove u okviru Uprave policije. I to je neki početak ali smatramo da je suspenzija i zabrana nošenja oružja tim licima bio minimum u postupanju ovom prilikom jer za nas koji smo više od godinu dana sistematski progonjeni od strane tih ljudi prekomanda jednostavno nije dovoljna. Ne smijemo DPS-u dozvoliti da i dalje razgoreva tenzije ali moramo biti spremni da odbranimo sebe.
U mjeri u kojoj to od nas zavisi situacija neće biti napeta i mi ćemo gledati da spustimo tenzije. Znamo da DPS neće postupati tako ali bićemo i na to više nego spremni.
Vaša koalicija iznijela je niz dokaza i optužbi da su čelnici lokalne vlasti godinama zloupotrebljavali državne resurse, vršili ucjene i pritisak na birače. Da li je i sad nastavljeno sa tom praksom?
Osnovni resurs koji su do sada zloupotrebljavali bila je nikšićka policija. Ona je još uvijek njihovo glavno uporište jer sa promjenama koje su neophodne je tek počelo. Naravno i sve druge zloupotrebe su prisutne ali oni više nemaju zamah niti narod ima strah od njih kao nekada. Postoji još jedan broj naših sugrađana koji su patološki vezani za DPS i imaju fascinaciju onom moći koju su nekada imali. 14. marta moramo da oslobodimo te ljude zabluda i da im pokažemo da može drugačije. Da možemo bratski, ljudski i pošteno da izgradimo Nikšić za sve nas. Kada shvate u kakvoj su zabludi bili vjerujem da ćemo i u njima imati istinske pregaoce za dobro našeg grada i da će Nikšić prodisati na oba svoja plućna krila.
Imate li projekcije o tome koliki broj mandata biste mogli da osvojite?
Naš prvi cilj u kampanji koji se tiče rezultata je bio da donesemo na lokalnim izborima u Nikšiću jedan kvalitet više u odnosu na državni nivo, a to je da dobijemo listu koja će sama biti jača od one liste koju predvodi DPS. Možemo slobodno reći, s obzirom na sve učinjeno u dosadašnjoj kampanji, da smo taj cilj dostigli i da sada radimo na tome da sami budemo apsolutni pobjednik lokalnih izbora. To naravno ne znači da nećemo ostale lokalne opozicione liste pozvati da sa nama učestvuju u vlasti, naprotiv. Mi poštujemo sve građane koji žele promjene i naravno da ćemo svima kojima oni daju mandat za to omogućiti da u tim promjenama učestvuju. Jedini jezik kojim nećemo pristajati da govorimo je jezik ucjena jer želimo da se i naši glasači poštuju.
Sa kim nema postizborne saradnje ni koalicije?
Sa onima koji su sistematski uništili i unizili naš grad, zatvorili velike fabrike koje su u njemu postojale, doveli broj radnih mjesta do minimuma i natjerali veliki broj mladih da napuste naš grad.


