piše: Luka Radonjić
Obraćanje premijera Zdravka Krivokapića u video materijalu koji je plasiran danas, a u kojem rečnikom DPS-a ocjenjuje i opisuje one ljude čijim je glasovima izabran za premijera, više govori o njemu nego o bilo kome drugom.
Plasirati onakve poruke u samom finišu predizborne kampanje i to sa mjesta premijera države, ne vjerujem da može naškoditi ni Marku Kovačeviću niti bilo kome iz koalicije “Za budućnost Nikšića” i “Za budućnost Crne Gore”.
Vidim da se jedan dio ljudi iz Koalicije iznervirao, ali nema potrebe. Krivokapić je taj koji je prije izbora ljubio jednu zastavu a nakon izbora drugu, on je čestitao dan “državnosti” tzv. Kosova a demantovao da je čestitao Dan Republike Srpske, on se pravdao bosanskim novinarima zbog toga što mu je kabinet bio u kući koja se zove Srpska, on je davao ekskluzivne intervjue za srbijanske medije koji su i riječju i crtežom, kritikovali litije…
To je sve učinio on, a ne neko iz Koalicije. Koalicija slijedi liniju kontinuiteta svoje borbe, a on nastavlja tuđe, pa njegove izjave danas odobravaju komitske pristalice. To mu je domet.
Zato, kao s nokta, treba odbaciti ovu izjavu, jer ona ima političku cijenu, ali nema vrijednost.
Borba se nastavlja. Za budućnost. Za Crnu Goru. Za Nikšić.
(Fejsbuk)
