Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima Srbije i saopštio sjajne vijesti.

– Dragi narode, zajedno sa predsjednicom Vlade Anom Brnabić, mnogim ministrima, ali i sa svim stručnim ljudima u oblasti farmacije i medicine doneli smo nekoliko važnih odluka.

Kako je rekao, država će da uloži 18 miliona evra u kapacitete za punjenje i pakovanje vakcina, za grip, tetanus, difteriju i vakcine protiv kovida 19.

– Za naš Torlak još 20 miliona evra, za uređenje prostorija i obnovu fasada, uredićemo i parkove i pristupne puteve. Od Torlaka hoćemo da napravimo jednu od najboljih fabrika vakcina u celoj Evropi – naveo je predsjednik.

Predsjednik je saopštio i velike novosti.

– Ono što je najradosnija vijest je da od danas pokrećemo postupak, radimo biznis plan, i ulazimo u proces proizvodnje četvorolovalentne vakcine za grip.

Predsjednik je naveo da vjeruje da će ovaj postupak biti gotov za nekoliko mjeseci.

– Velike novosti. Naprijed Torlak, naprijed Srbija!

 

Izvor: Novosti

Tagovi