Blaženopočivši mitropolit Amfilohije u jednom od svojih govora ispred Hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici rekao je da treba da bude sram one koji su priznali teroriste na Kosovu.

“ Teroriste na Kosovu su priznali zbog države. Sram ih bilo!“, rekao je mitropolit Amfilohije tada, što je narod pozdravio glasnim aplauzom.

Mitropolit je i dodao da su pljunuli na kralja Nikolu i na krv onih mučenika koji su oslobodili Metohiju.

Podsjetimo, i nova vlast je nastavila politiku prethodnog režima, pa su pored sporazuma koji su potpisali nakon izbora, slali i srdačne čestitke predsjedniku Skupštine, ali i premijeru Kurtiju, govoreći kako Crna Gora želi srdačne odnose sa tzv. državom Kosovo.

Tagovi